تصویر ثابت

NLP چیست؟

+100%-
ان ال پی

 ان ال پی چیست؟

NLP علم برنامه ریزی عصبی کلامی است.

به این صورت که شما می توانید ذهن خود را به منظوری خاص برنامه ریزی کنید تا در شما رفتاری جدید و مطلوب ایجاد شود.

چه نیازی به برنامه ریزی ذهن می باشد؟

ذهن ما در طول زندگی بطور ناخودآگاه و ناخواسته برنامه ریزی می شود و دلیل بسیاری از رفتارها، موفقیت ها یا ناموفقیت ها، برنامه ریزی نادرست ذهنمان می باشد. اگر احساس موفقیت و خوشبختی کامل می کنید و به هرآنچه که در زندگی خواسته اید، رسیدید و کاملا از زندگیتان رضایت دارید، نیازی به برنامه ریزی مجدد ذهن نیست!

اما اگر غیر از این است، بهتر است که خودتان را تغییر دهید. اما اکثر انسانها در برابر تغییر، مقاومت می کنند. کاریش هم نمیشود کرد!

NLP علمی است که این تغییر مثبت را سریع و موثر ایجاد می کند، بطوریکه ذهن شما کمترین مقاومت را از خودش نشان دهد. این برنامه ریزی با ابزار کلام و سیستم عصبی انجام می شود.

شاید تا به حال برایتان اتفاق افتاده که هر کار می کنید به هدفتان نمی رسید. یا احساس می کنید یادگیریتان ضعیف است و استعداد کمی دارید. یا شاید در مواردی به خود یا دیگران گفته اید : “دست خودم نیست!” پس دست چه کسی است؟! اینجاست که اگر علاقمندید رفتاری را در خودتان تغییر دهید یا به هدف مورد نظرتان برسید، باید ذهن خود را دوباره برنامه ریزی کنید.

ذهن ما مثل یک کامپیوتر عمل می کند

اگر آشنایی مختصری با سخت افزار کامپیوتر داشته باشید، می دانید که CPU که در واقع پردازنده سیستم است، طبق برنامه ای که به آن داده شد عمل می کند و غیر از آن برنامه، نمیتواند عمل دیگری انجام دهد. دست خودش هم نیست!

رفتار ما نیز طبق برنامه ای که به ذهن داده شد، شکل می گیرد و غیر از آن، تحت کنترل ما نیست. پس برای تغییر یک رفتار باید ریشه آن، یعنی ذهن را تغییر دهیم. کافی است بدانید چه می خواهید، همین! بقیه کار را از طریق ان ال پی می توانید انجام دهید.

در مقالات بعد در مورد مکانیزم مغز و برنامه ریزی آن بیشتر صحبت می کنیم.

نویسنده: آروین شهبازی

منبع: استاد موزیک

 

(8) دیدگاه

 1. مجید سلطانی

  به    بیان شده  

  با سلام و درود
  از خواندن مطلب زیبایتان لذت بردم
  تشکر و سپاس از شما

  پاسخ
 2. ن

  به    بیان شده  

  سلام استاد شهبازی واقعا خوشحال شدم اومدم این سایت اگه اجازه بدین شمارو تو وبم لینک کنم اجازه دارم؟

  پاسخ
 3. پارسا

  به    بیان شده  

  سلام استاد…من بسته رو سفارش دادم ، داشتم سایت رو میگشتم که به این مقاله برخوردم و یه سوال برام پیش اومد..ان ال پی توی بسته به چه صورت استفاده شده ؟ یعنی چه کمکی از ان ال پی برای یادگیریه گیتار گرفته شده؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت × یک =